Środowiskowy Dom Samopomocy w Turowie zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej https://sdsturowo.naszsds.pl/ zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
- Data przeglądu deklaracji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Treści niedostępne:
na stronie internetowej www.sdsturowo.naszsds.pl mogą znajdywać się zdjęcia do których nie dodano napisów dla osób niewidomych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Środowiskowy Dom Samopomocy w Turowie ma siedzibę w Turowie, ul. Szkolna1. Do pomieszczeń domu prowadzą dwa odrębne wejścia z zewnątrz, z których jedno (bezpośrednio do jadalni) posiada podjazd dla wózków inwalidzkich. Wejście główne jest zrównane z nawierzchnią przed budynkiem. Budynek nie posiada barier architektonicznych. Pomieszczenia sanitarne dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomiędzy pomieszczeniami brak barier komunikacyjnych.
Filia w Gwdzie Wielkiej zlokalizowana jest przy ul. Polnej 21. Do pomieszczeń domu prowadzi wejście główne, które posiada 4 schodki. Jest wyposażone w podjazd dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pomieszczenia sanitarne dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub
w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń z wyłączeniem pomieszczeń technicznych można wejść z psem asystującym i z psem przewodnikiem.
Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabosłyszące. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Brak tłumacza języka migowego.
Pracownicy zespołu wspierająco – aktywizującego posiadają umiejętności posługiwania się alternatywnymi sposobami komunikacji (ACC).